مرجع هواداران فانتزی ، علمی تخیلی و ژانر وحشت
طرفداران فانتزی
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
منوی اصلی
افراد آنلاین
8 کاربر آن‌لاين است (4 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 8

بیشتر...

ساخت کتاب چوبی که هر صفحه آن یک بازی فکری پیچیده است

فرستنده مرلین در تاريخ ۱۳۹۵/۵/۲۲ ۲۱:۳۰:۰۰ (647 بار خوانده شده) خبرهای فرستاده شده توسط این شخصشاید همه‌گان درباره کتاب‌های معما و جدول چیزهایی شنیده باشند اما به تازگی کتابی منتشر شده است که هر کدام از صفحات چوبی آن یک بازی فکر چندبخشی است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از wired.com، هر صفحه از این کتاب با عنوان «کودکی سیلندا» شامل یک معمای جدید است که با قسمت‌های متحرک مکانیکی حل می‌شوند؛ در مقایسه با دیگر کتاب‌های معما وجدول حل معماهای این کتاب نیازمند داشتن تجربیاتی در زمینه فیزیک است.

«بردی ویتنی»، خالق این کتاب که آن را به عنوان پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد دانشگاه ایالت «آیوآ» آمریکا ساخته و تصمیم دارد آن را در گستره‌ای محدود روانه بازار کند می‌گوید: «هیچ‌وقت معماهای جورچین را دوست نداشته‌ام برای همین چنین کتابی را ساختم.»


ادامه خبر...

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.
«ویتنی» کتاب «کودکس سلندا» را با استفاده از 100 قطعه چوب درختان افرا و توسکا جنگلی بریده شده توسط لیزر از جنس ساخته و برای اتصال آن‌ها چرخ‌دنده‌های متحرکی را در لایه چند اینتچی صفحات کتاب پنهان کرده است. مکانیزم حرکات قطعات بر کبنای دو محور X و y فیزیک طراحی شده است؛ طراح این کتاب می‌گوید: «استفاده کنندگان از این کتاب می‌توانند همیشه بازگردند و راه‌حل‌های متفاوتی را برای رسیدن به پاسخ نهایی امتحان کنند.»

نخستین صفحه کتاب با معمایی طراحی شده که «ویتنی» آن را «سوسن مکانیکی» (Mechanical Iris) نام‌گذاری کرده است؛ مجموعه‌ای از محورها که لازم است کاربر با حرکت دادن آن‌ها در جهت درست قفل استفاده از صفحه بعدی را بگشاید. و سپس مارپیچ‌های چرخشی که حل آن هدایت‌کننده به دیگر صحات است و ...

«ویتنی» می‌گوید: «معماهای این کتاب راه‌حل‌های ساده‌ای دارند اما در عین حال بسیار پیچیده هستند.»
ارزش: 0.00 (0 رای) - ارزش‌گذاری این خبر -
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو _NW_BOOKMARK_TO_BALATARIN _NW_BOOKMARK_TO_FACEBOOK _NW_BOOKMARK_TO_TWITTER _NW_BOOKMARK_TO_SCRIPSTYLE _NW_BOOKMARK_TO_STUMBLE _NW_BOOKMARK_TO_TECHNORATI _NW_BOOKMARK_TO_MIXX _NW_BOOKMARK_TO_MYSPACE _NW_BOOKMARK_TO_DESIGNFLOAT _NW_BOOKMARK_TO_GOOGLEPLUS _NW_BOOKMARK_TO_GOOGLEREADER _NW_BOOKMARK_TO_GOOGLEBOOKMARKS
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
جستجو
تمامی حقوق مادی و معنوی برای طرفداران فانتزی® محفوظ می باشد © ۱۳۸۷-۱۳۹۱

هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز است

Copyright © 2008-2013 FantasyFans® All Rights Reserved