مرجع هواداران فانتزی ، علمی تخیلی و ژانر وحشت
طرفداران فانتزی
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
منوی اصلی
افراد آنلاین
3 کاربر آن‌لاين است (2 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...

شاید هری پاتر بتواند جلو «دونالد» مرگبار را بگیرد

فرستنده مرلین در تاريخ ۱۳۹۵/۵/۱۲ ۱۳:۰۰:۰۰ (370 بار خوانده شده) خبرهای فرستاده شده توسط این شخصشاید هری پاتر بتواند جلو «دونالد» مرگبار را بگیرد/ تاثیر رمان‌های «رولینگ» بر دیدگاه علیه «ترامپ»


بنا بر مطالعات انجام شده در دانشگاه «پنسیلوانیا»ی آمریکا، هواداران مجموعه رمان‌های «هری پاتر» تمایل کمی به رای دادن به نامزد جمهوری‌خواه دارند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از «ایندیپندنت»، محققان دانشگاه پنسیلوانیا مدعی شده‌اند که تحقیقات آن‌ها نشان می‌دهد، کسانی که مجموعه رمان‌های «هری پاتر» را خوانده‌اند، نسبت به بقیه تمایل کمتری به رای دادن به «دونالد ترامپ» دارند. آن‌ها گفته‌اند که نتایج بررسی‌های آن‌ها نشان می‌دهد که تهدید رییس جمهوری شدن «دونالد ترامپ» به تنهایی کافی است تا برخی آمریکایی‌ها بخواهند کشور خود را ترک کنند با وجود این در میان خوانندگان مجموعه رمان‌های جادوگری «جی کی رولینگ» امید به وجود یک قهرمان نامحتمل و بعید بیشتر به چشم می‌خورد.


ادامه خبر را در ادامه بخوانید...برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.
بررسی‌کنندگان در پرونده ویژه یکی از نشریات دانشگاهی با عنوان «توجه: علوم سیاسی و سیاست» گفته‌اند که خوانندگان داستان‌های مدرسه جادوگری «هاگوارتز» (نام مدرسه مجموعه هری پاتر) به ندرت به «ترامپ» علاقه‌ای نشان داده‌اند. آن‌ها مدعی شده‌اند که ممکن است این موضوع ناشی از مقایسه نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا با «والدمورت» (جادوگر بدجنس درهری پاتر) و حق رای دادن در مخالفت با استبداد باشد و همچنین ترویج تساهل و پذیرش دیگران که در شخصیت «هری پاتر» در مقابله با جادوگر شریر دیده می‌شود.

نتایج این تحقیقات که با عنوان «هری پاتر و دونالد مرگبار» منتشر شده، در نظرسنجی از 1142 آمریکایی در دوره‌های زمانی پیش از آغاز تبلیغات انتخاباتی «ترامپ» در سال 2014 و پس از آن در سال 2016 به دست آمده است. در آغاز از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی درباره اسلام‌هراسی و در دوره‌ پایانی مطالعات به طور مستقیم درباره «دونالد ترامپ» سئوال شده بود.

پرفسور «دیانا موتز»، مدیر تیم تحقیقاتی از دانشکده ارتباطات «آننبرگ» گفته است که هر فردی از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی که بیشتر کتاب‌های «هری پاتر» را خوانده در مقیاس صفر تا 100 فقط تا 3 امتیار به «ترامپ» داده است. او در نشست خبری اظهار کرد: «این مقیاس بیشتر تحت تاثیر رویکرد جمهوری‌خواهان نسبت به اقلیت‌هایی چون مسلمانان بوده است زیرا دیدگاه سیاسی «ترامپ» به طور گسترده‌ای مخالف ارزش‌های معرفی شده در «هری پاتر» ارزیابی شده است. بنابراین این امکان وجود دارد که ویژگی‌های تاکید شده در مجموعه داستان‌های هری پاتر نقش موثری در واکنش آمریکایی‌ها نسبت به ترامپ داشته باشد.»

هرچند تا کنون تاثیر کتاب در تغییر نگرش خوانندگان هم‌چنان ناشناخته است اما مطالعات تیم «موتز» شاهدی بر این مدعاست که آموزه‌های کتاب‌ها داستانی می‌تواند بسیار موثر باشد. «موتز» می‌گوید: «این یافته‌ها این امیدواری را افزایش می‌دهد که شاید هری پاتر بتواند جلو دونالد مرگبار را بگیرد؛ همان‌گونه که هری پاتر توانست به مقابله با جهان جادوگری والدمورت برخیزد.»


ارزش: 0.00 (0 رای) - ارزش‌گذاری این خبر -
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
این خبر را در این سایت‌ها بوک مارک کن
ارسال خبر به Blinklist ارسال خبر به del.icio.us ارسال خبر به Digg ارسال خبر به Fark ارسال خبر به Furl ارسال خبر به Newsvine ارسال خبر به Reddit ارسال خبر به Simpy ارسال خبر به Spurl ارسال خبر به یاهو _NW_BOOKMARK_TO_BALATARIN _NW_BOOKMARK_TO_FACEBOOK _NW_BOOKMARK_TO_TWITTER _NW_BOOKMARK_TO_SCRIPSTYLE _NW_BOOKMARK_TO_STUMBLE _NW_BOOKMARK_TO_TECHNORATI _NW_BOOKMARK_TO_MIXX _NW_BOOKMARK_TO_MYSPACE _NW_BOOKMARK_TO_DESIGNFLOAT _NW_BOOKMARK_TO_GOOGLEPLUS _NW_BOOKMARK_TO_GOOGLEREADER _NW_BOOKMARK_TO_GOOGLEBOOKMARKS
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
جستجو
تمامی حقوق مادی و معنوی برای طرفداران فانتزی® محفوظ می باشد © ۱۳۸۷-۱۳۹۱

هرگونه کپی برداری از مطالب این سایت تنها با ذکر منبع مجاز است

Copyright © 2008-2013 FantasyFans® All Rights Reserved